GÜNDEMMANŞET

StemWave ile ağrılardan kurtulun

İnsanların günlük rutinlerini gerçekleştirmeyi zorlaştırabilen kas ve eklem ağrıları, bazen hareketlerin tamamen kısıtlanmasına da yol açabiliyor. Bu ağrılara sebep olan nedenler farklı yaş gruplarına bağlı olarak değişse de günün sonunda hayat kalitesinin olumsuz etkilendiğini belirten Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, Kayroptaktist Prof. Dr. Semih Akı, “Ağrılar yüzünden hastalar oturup kalkmakta bile zorluk çekebiliyor. Bu nedenle ağrıların azaltılması ve hastanın günlük hayatını da daha düzenli devam ettirebilmesi için kas gücünü artırmaya yönelik egzersizlere ve fizik tedavi uygulamalarına başvurulabilir” açıklamasında bulundu.

hekimus + Kas ve eklem ağrılarının tedavisi için uygulanan egzersizlerin yetersiz kaldığı durumlarda, yeni bir fizik tedavi uygulaması olan StemWave’den yardım alınabildiğini paylaşan Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı, “Kas, eklem ve iskelet sistemi kaynaklı her ağrıda etkili olan ve her yaştaki hastaya uygulanabilen yeni bir teknoloji olan StemWave tedavisi, ağrıları etkin bir şekilde azaltarak yaşam konforunu yeniden yükseltiyor. Bölgede hücresel, dokusal ve sistemik seviyede doğal etkiyle iyileşme sürecini hızlandırıyor. Tedavinin amacı, hücreler ile dokuları uyararak organizmanın doğal ve sürdürülebilir iyileşme ve yenilenme sürecini aktive etmek” dedi.

StemWave tedavisinin hamile ve kanser hastalarına önerilmediğini hatırlatan Prof. Dr. Semih Akı, “İşlem sırasında ve işlem sonrasında ciddi bir yan etki bulunmuyor. Bazı vakalarda uygulama alanında hafif ağrı artışı, sınırlı bir şişlik ve kızarıklık olabiliyor. Bu yeni uygulama ağrıyı ve ödemi azalttığı için; rehabilitasyon ve egzersiz açısından da çok uygun bir ortam hazırlıyor. Hasta egzersizlerini ağrısız ve kolay yaptığından, o bölge çok rahat bir şekilde kullanılabilir hale geliyor ve iyileşme süresi kısalıyor” diye konuştu.

StemWave tedavisi, ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırıyor

Vücudun kendi doğal onarım mekanizmalarını harekete geçirerek yenileme kapasitesini ve biyolojik iyileşme sürecini destekleyen bu teknolojinin Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından onaylı olduğunu, etkili ve ağrısız bir tedavi sunduğunu belirten Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı, “İşlemin etkin olarak kullanıldığı pek çok durum var. Örneğin topuk dikeni ağrılarında, çene-eklem hastalıklarında, fıtıklarda, dolaşım bozukluğuna bağlı uyuşmaların azaltılmasında, eklem ve çevresindeki yapıların cerrahi işlem sonrası iyileşme süreçlerinin desteklenmesinde ve omurga kaynaklı boyun, sırt, bel ağrılarının azaltılmasında bu yöntemden faydalanılabiliyor” dedi.

Prof. Dr. Semih Akı StemWave teknolojisinden faydalanabilecek durumları şöyle sıraladı:

Tendinitler (aşil tendonu yaralanmaları, topuk dikeni, omuz sıkışma sendromu, tenisçi ve golfçü dirseği vb.)
Kırıklar
Kalça, diz ve eklem kireçlenmeleri ile cerrahi işlemler sonrası ağrılar
Çene-eklem hastalıkları
Akut dönem eklem ve çevresi tendonların burkulmaları
Spor yaralanmaları
Omurga kaynaklı boyun, sırt, bel ağrıları ve fıtıkları

Omurganın yanlış̧ kullanımı ve ofis ortamında çalışmanın neden olduğu ağrılar
Omurgada fıtıklara bağlı sinir sıkışması
Kol, bacak ve sinir yaralanmaları
Selülit, lenfödem ve lipo-ödem
Kol ve bacaklarda dolaşım bozukluğuna bağlı uyuşma ve karıncalanmalar

UYARI!

Hekimus.com sitesinde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm sağlık ve tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme gayesindedir.
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor'un yerini tutamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Hekimus.com'da yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Hekimus.com, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı