GÜNDEMMANŞET
Trend

Stresten saçınız mı dökülüyor?

Salgının hayatımıza girmesi insan sağlığını hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkiledi. İş kayıpları, sosyal ilişkilerin zayıflaması, sağlık problemlerin meydana gelmesi sonucu duygusal stres altında giren kişilerin, saç sağlığını da bozdu.

hekimus + Stresin, yoğun saç dökülmesine sebep olduğunun altını çizen Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, ‘’Saç sağlığı kişinin fiziksel ve psikolojik bir yansımasıdır. Strese bağlı dökülen saçlar yeniden çıkar. Ancak bu süreçte kişiler endişeye kapılmamalı. Cansız ve hacmini kaybetmiş saçları toparlamak için uygulanan saç mezoterapisi kıl kökünün ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini sağlayarak sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar‘’ dedi.

Salgının hayatımıza girmesine bağlık olarak kişilerde strese bağlı saç dökülme şikayetleri her geçen gün artış gösteriyor. Bu kapsamda genç ya da yaşlı demeden herkeste saç dökülme probleminin görüldüğünü belirten Berkant Dural‘’Stres, vücudumuzda birçok değişime sebep olduğu gibi saçlarında dökülmesine ve incelmesine sebep oluyor. Ancak bu durum kontrol altına alındığında dökülmeler de duruyor. Eğer 2 aydan fazla süren bir dökülme yaşanıyorsa mutlaka uzman kişilere başvurulması gerekiyor’’ diye belirtti.

‘’Strese Bağlı Saç Dökülmesi Kontrol Altına Alınmalı’’

Günde 100 telden fazla saç dökülüyorsa ilk olarak nedeninin araştırılması gerektiğinin altını çizen Berkant Dural, ‘’Hormonal değişimler, ilaçlar, hastalıklar gibi birçok etken saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Önemli olan dökülen saçı geri getirmektir. Bu yüzden dökülen saçı geri getirmek, incelmiş saçları kalınlaştırmak ve saç için gerekli olan vitamin, mineral desteği için de saç mezoterapisinin uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Böylelikle saçlı deriye enjekte edilen karışımlar saç telinin yeniden çıkmasını sağlıyoruz’’ dedi.

‘’Kişiye Özel Karışımlarla Doğrudan Saç Köküne Etki Ediyor’’

Saç mezoterapisinin kişiye özel olarak planlanması gerektiğini belirten Berkant Dural,‘’Saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve proteinlerin ince iğnelerle saça enjekte edilmesi ile uygulanan saç mezoterapisi, saç tipine göre uygulanması gerekir. Saç dökülmesi yaşayan kişilerde 4-6 seanslık bir tedavi yeterli olacaktır. Doğrudan saç köküne etki eden tedavi ile saç dökülmelerini durduruyor ve saçı canlı, parlak bir görünüme ulaşmasını sağlıyor. Tedavi kolay bir şekilde uygulandığı kadar verimli sonuçlar alıyoruz’’ diye belirtti. 

UYARI!

Hekimus.com sitesinde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm sağlık ve tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme gayesindedir.
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor'un yerini tutamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Hekimus.com'da yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Hekimus.com, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı